fbpx
+48 600 807 005
eastringsrecords@gmail.com

Bizarre Penguin – Acido Domingo

Eastrings Records

Bizarre Penguin – Acido Domingo

Debiutancki album zespołu Bizarre Penguin powstał, by opowiedzieć o chaosie, harmonii i dziwności istnienia.

Bizarre Penguin to zespół wywodzący się z trójmiejskiej sceny alternatywnej i współtworzący jej nowe oblicze: scenę Dra. Muzycy związani są z grupami takimi jak Marcin Świetlicki i Zgniłość, ŃOKO, Alfah Femmes, Gdańsk Necropolitan Orchestra czy Tymon Tymański. 

Nieortodoksyjne podejście do tworzenia muzyki sprawia, że zespołu nie da się przypisać do jednego tylko gatunku czy stylu. Na płycie Acido Domingo słychać skandynawskie inspiracje, wpływy yassu, eksperymentalnej muzyki elektronicznej i free jazzu. 

Wizja artystyczna zespołu opiera się na założeniu, że sztuka ma działać na słuchaczy w sposób, który będzie zmuszał ich do konfrontacji z niepokojem, dyskomfortem, wzbudzając – przy odrobinie szczęścia – metafizyczne odczucie dziwności bytu, kuriozalności istnienia. Artyści mają nadzieję, że owo poczucie bizarności życia może pozwolić odkryć na nowo jego piękno i harmonię. 

Prezentowane nagrania są także, a może przede wszystkim, próbą emocjonalnego zmierzenia się muzyków z chaosem pandemii. Dokonano ich w listopadzie 2020 roku, podczas pełnego lockdownu, w trzech osobnych pomieszczeniach tak, aby nikt nie miał ze sobą bezpośredniego kontaktu. Takie podejście wymagało od muzyków, dla których niezwykle ważny jest bliski, bezpośredni kontakt ze sobą podczas wykonywania muzyki, zmiany dotychczasowego sposobu interakcji. W zwykłych warunkach liczy się każdy

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *